2016 Sonbahar/Kış Aksesuar Trendi

2016 Sonbahar/Kış Aksesuar Trendi

0

 Herhangi bir kıyafet için aksesuar vazgeçilmez. En sıradan olduğunu düşündüğünüz, günlük bir kıyafeti bile, bir üst seviye şıklığa taşımaya yetiyor. Aksesuar denildiğinde, takı, çanta ayakkabı gelse de, bu yıl popülerlik açısından, saç aksesuarları bir kaç adım öne çıkmış durumda.

Aksesuarların biraz daha önemli olduğu bir 2016 Sonbahar/Kış sezonu bizleri beklemekte…

Geçmiş sezonlardan tasma kolyelere yatırım yapanlar, bu sezon “Choker” kolye patlaması yaşanacağını bilmelisiniz. Altın veya gümüş tonlarında tasmayı andıran ya  da büyük zincirlerden oluşmuş Choker kolyeler sezonun öne çıkan takı trendlerinden biri. Bu tarz kolyelerde Afrika esintili etnik modellerin çoğunluğu dikkat çekiyor. Takılarda altın renginin bu sezon da yükselişine devam ettiğini görüyoruz. Altın rengi takı ve aksesuarlar sezonun en fazla görülen detaylarından…

Deriden yapılmış takılar, çiçek motifli kolye ve broşlar, kürk (tabii ki sahte) kaşkollar, ince fularlar, dirseklere kadar çıkan eldivenler, yün kaşkollar ve kalın kemerler sezonun dikkat çekici aksesuar trendleri arasında yerini alıyor. Bu sezon takılarda bir “Oversized” eğilimi görülmekte. Dikkat çekici büyüklükte madalyonlar, Cuff bilezikler, küpeler ve broşlar dikkat çekmekte… Her ne kadar Choker yani tasma kolyeler popüler olsa da, boyu uzun kolyelerin de sezonda hatırı sayılır yer işgal ettiğini görüyoruz.


Şal-Kravat-2016

 

 

 

Benzer Yazılar

0