FULAR YAKA TRENDİ

FULAR YAKA TRENDİ

0

Fular yaka, yakası fularlı gömlekler veya yakası fiyonklu bluzlar.. Hemen hepsi aynı trende işaret ediyor kuşkusuz. Aslında iş dünyasındaki beyaz yakalı olarak tabir edilen kadınların yıllardır, bir iş kıyafeti gözüyle baktıkları fular yaka bluz ve gömlekler bir süredir en popüler trendlerden.

70’lerin etkisi altında kaldığımız 2015 yılını geride bıraktığımızı düşünürsek, yine o zamanlardan gelen fular yaka bluz trendinin popüler olmasına da şaşmamak gerek. Sezonun en feminen trendi olarak nitelendirilen bu bluz ve gömlekler, erkeklerin gömlek-kravat takımına karşı kadınsı bir duruş olarak ortaya çıkmış meğer. Sebebi her ne olursa olsun görünen o ki, gerek iş hayatında ofis stili içinde gerekse günlük şıklığı tamamlamak için sıklıkla tercih edilecek parçalardan biri olacak fular yakalar.

Bohem hayat tarzının etkisi altındaki 70’ler ve 80’lerin yadigarı olan fular yaka 2015 ve hatta 2016 kış sezonunda da sokak modasında da kendine fazlaca yer buluyor. Fiyonkların eşlik ettiği bluz ve gömlek yakaları oldukça feminen bir görüntü sağlamanıza yardımcı oluyor. Fiyonk detayarını 2016 kadın modası içinde daha çok göreceğimizi de yer gelmişken eklemek istiyorum. Zira çantalar, ayakkabılar derken sıra başta saç aksesuarları olmak üzere tüm aksesuarlarda fiyonklar yer alıyor.

Benzer Yazılar

0