MAKYAJ HİLELERİ; DUDAKLAR

MAKYAJ HİLELERİ; DUDAKLAR

0

Bir kadını çekici gösteren dudaklarıdır.Yüzünde hiç makyaj olmayıp sadece dudağa sürülen ruj bile bir kadını çekici ve güzel gösterebilir.Dudakların etkisi bu yüzden büyüktür.

 Her insanın doğuştan bir dudak boyutu vardır.Kimi insanın dudakları ince,kiminin ise kalındır.Ancak bazı bayanlar dudak boylarından memnunken ,bazıları değildir.Peki bunun çaresi yok mu? Tabi ki var.Sihirli dokunuşlarla kendinize yeni bir dudak boyutu yaratmak için işte size ipuçları.

Kalın Dudak Boyutunu Yaratmak İçin;

 

İnce dudaklı bayanların, rahatsız oldukları dudak boyutlarını değiştirmek çok kolay.Makyaj yaparken kesinlikle önce dudaklarınıza pleeng yapmalısınız.Dudak pleengini diş fırçası yardımı ile yapabilirsiniz böylece ölü deriden arındırmış olursunuz.Daha sonrasında dudağınıza açık renkli fondoten sürüp tam bir pürüzsüz hale getirin.Dudak kalemi sizin en büyük yardımcınızdır.Üst kısma aydınlatıcı uygulayın,alt kısma ise koyu renkte kalem çekin.Daha sonrasında kullanacağınız rujun rengine çok dikkat etmelisiniz.Açık renkli tonlardan uzak durmalı,koyu renkleri tercih etmelisiniz.Koyu renk ve parlatıcı kullandığınızda dudaklarınız daha büyük ve çekici bir hal alır.

 

İnce Dudak Boyutunu Yaratmak İçin;

 

Kalın dudaklı bayanlarında dudak boyutunu değiştirmek kendi ellerinde.Buradaki önceliğimiz ise makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır.Bunların başında dudak rengi gelmektedir.Dudaklara parlatıcı ve koyu renkte rujlar sürülmemesi gerekmektedir.Doğal renkte rujlar dudakları ince gösterir.En önemli unsur ise asla dudak kalemi kullanılmamasıdır.

Benzer Yazılar