UZUN HIRKA MODASI

UZUN HIRKA MODASI

0

Bir süredir modanın, 1970’lerin etkisinde olduğunundan ve de 2015 yılını bu şekilde geçireceğimizden bahsediyorum. İşte 70’lerin başında, özgür yaşama fikrini yansıtan Bohem hayat tarzının etkisinde kalan moda içerisinde, kendisine rahatlıkla yer bulan parçalar da uzun salaş hırkalar. 2015 sezonunda aslında en az mont ve kabanlar kadar karşımıza çıkan hırkaların, ister ince ve hafif yapılı olanlarından edinin, ister bir manto kadar kalın olanlarından… Her durumda, kış tarzınıza şıklık katacak hırka modelleri dolabınızın baş aktörlerinden biri olacak.

Çoğu kadının en çok kullandığı parçalardan olan uzun hırkalar, bu kadar gündem de olmasa da, moda olmasa da, aslında oldukça kurtarıcı, şık ve tarz parçalardan. Bu uzun hırka modelleri ile pek çok kıyafetinizi tamamlayabilir, en sıradan günde bile, oldukça göze çarpabilirsiniz.  Elbise, etek, pantolon ve taytlar ile kolayca kullanabileceğiniz uzun hırkaları Jessica Alba, Miranda Kerr gibi ünlüler de çok kullanıyorlar.

Özellikle taytları, dar paça pantolonları uzun hırka ile tamamlamak, özellikle de soğuk kış günlerinde sizlere eforsuz şıklık yakalama şansı sunar. Günlük kullanımız da boyfriend jean ler ya da salaş pantolonlarla da rahatlıkla kullanabileceğiniz salaş hırkalarla salaş bir tarz yaratabilirsiniz.

Uzun hırkaları en çok yakıştığı parçalar kesinlikle elbiseler. Boyu hırkanızdan kısa olan elbiseleri, kısa kesik botlar yada topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Bu tarz bir kombini haftasonu rahatlığınızı, şıklaştırmak adına deneyebilirsiniz.

Bu sene uzun hırkalarla birlikte kullanabileceğiniz aksesuarlardan ilki tabii ki deri kemerler. Eğer hırkanızın yarattığı düz görüntüden hoşnut değilseniz, kemer kullanarak belinizi ortaya çıkarıp, feminen bir görüntü yakalayabilirsiniz. Diğer yandan özellikle bohem giyim tarzını yansıtan şapkaları da uzun hırkalarınız ile kombin yapabilirsiniz.

Asla unutmayın deri tayt, Skinny Jean ve dar kesimli pantolonlar uzun hırkalarla çok yakışacaktır. Bu yüzden düşünmeden onlarla uzun hırkaları birlikte kullanabilirsiniz. Yeni bir uzun hırka alacağım, ne renk önerirsiniz derseniz, sezonun favori renklerinden gri, lacivert ve pudra tonlarını deneyebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

0